...dan pakt uw campingvakantie goed uit!

Alexander uit Pella, onderwerp van veel boeken

Alexander is in 356 v.Chr. in Pella geboren.
Er is erg weinig bekend over de jeugd van Alexander. Zijn eerste leraar was Leonidas, een familielid van zijn moeder (Olympias).
Nadat Alexander 13 was geworden werd Aristoteles zijn leraar. In de buurt van Mieza werd een school opgericht naar voorbeeld van 'de Academie' in Athene van Plato.
Dankzij Aristoteles leert Alexander heel veel over de Griekse cultuur. Een bekend verhaal is, dat Alexander veel las in de Ilias van Homerus, zelfs tijdens zijn rustpauzes op zijn verre tochten en veldslagen tegen de Perzen. Daarnaast leerde hij veel over filosofie, geografie, de medische wetenschap en over het krijgsgebeuren.
In 340 v.Chr. toen Alexander 16 jaar was hield zijn vader Philippos een veldtocht tegen de Perzen naar de Hellespont. Voor de tijd dat hij weg was benoemde hij zijn zoon tot zijn regent.
Later in 338 v.Chr., tijdens de slag bij Charonea, is Alexander aanvoerder van de cavalerie.
In 336 v.Chr. wordt dan zijn vader Philippos vermoord en Alexander tot koning benoemd.

Op 13 juni in 323 v.Chr. sterft Alexander op 33-jarige leeftijd in Babylon na een veldtocht die hem tot in India brengt. In zijn korte leven onderneemt hij zo veel, dat van zijn belevenissen vele boeken geschreven zijn, die latere heersers veelal als voorbeeld dienden.