
In de Middeleeuwen werd Saintes steeds belangrijker, omdat de pelgrims op weg naar Santiago de Compostela de kerk van St. Eutrope wilden bezoeken. In de crypte vinden we de tombe van de H. Eutropius, eerste bisschop van Saintes, en een uit één steen gehouwen doopvont. Ook de kapitelen in de crypte vertellen elk hun eigen verhaal. Gedurende de periode van de Middeleeuwen werden meerdere kerken in Saintes gebouwd.
De prachtige crypte van de St. Eutrope, die dateert uit de elfde eeuw.

De Abbaye aux Dames is de plaats waar jongedames van stand in vroegere jaren hun voorname opvoeding genoten. In het deurportaal is een rijke versiering aangebracht met voorstellingen uit de Apocalyps.
Saintes ligt in een mooi landschap met veel wijngaarden.
Het Écomusée du Cognac in Migron, een huis, temidden van de druivenstruiken, waar iets te zien is over de drank van de streek: de pineau des Charentes. Uiteraard kunt u hier ook een glaasje proeven van dit aperitief bij uitstek.

Sfeervolle omgeving: een oude koninklijke watermolen in het stokoude dorpje Chanier met een al even stokoude kerk uit de 12e eeuw, die in de 15e eeuw werd versterkt.